Dózsa Úti Általános és Labdarúgó Iskola, Alapfokú Művészetoktatási Intézmény – tagintézmény
5340 Kunhegyes, Dózsa György út 38.
Az iskola rövid története:
Az iskola története az 1820-as évek elejére vezethető vissza, ekkor már a kunhegyesi Római Kato-likus Egyházközség iskolájaként működött. 1907-ben készült el a két tantermes épület a Dózsa út 14. szám alatt, amely leromlott állapota miatt ma már nem használható.
1930-ban, majd 1960-ban új iskolaépületekkel gyarapodott az intézmény a Dózsa György út 38. szám alatt. Jelenleg is ezekben az épületekben folyik a nevelő-oktató munka.
1974-től a Dózsa Úti Általános Iskola igazgatása alá került a két gyógypedagógiai tanulócsoport. 1976-ban az országban elsők között megvalósult a labdarúgó-kollégium, melynek célja a megye tehetséges labdarúgóinak összegyűjtése, és szakképzett edzők irányításával utánpótlás biztosítása.1978-80-ban jelentős előrelépést jelentett a sportcentrum létrehozása (két füves labdarúgó-pálya, salakos kézilabda-pálya, öltözők, szertár, lelátó állnak rendelkezésre). Ideális lehetőséget biztosít a sport és szabadidős tevékenységek lebonyolításához.
Az 1980-as évek elején kialakításra kerültek az üvegtáblákkal felszerelt kabinetfalas szaktantermek, amelyek a tanítás feltételeit nagymértékben javították.
1985-ben épült fel az új tornaterem kiszolgáló helyiségeivel, amely a város legnagyobb sportlétesítménye.
2002-től iskolánk új neve: Dózsa Úti Általános és Labdarúgó Iskola, Alapfokú Művészetoktatási Intézmény. A helyi igényeknek és lehetőségeknek megfelelően zeneművészeti ágon kezdődött el a művészetoktatás furulya, zongora és gitár tanszakokon.
A 2006-2007-es tanévtől iskolánk a többcélú, közös igazgatású közoktatási intézmény tagintézménye.
A Kossuth út 58-ban működő számítástechnika szaktanterem, és az eltérő tantervű osztályok tantermei 2007. áprilisától a Dózsa út 38. alatti létesítményben kaptak helyet.
Befejezés előtt áll az új, tágas és esztétikus könyvtár, amely pályázati források felhasználásával modern információs központja lesz az intézménynek.
A tantermek bútorzata, a tanítást segítő eszközök és felszerelések folyamatosan újulnak és bővülnek. Folyamatban van a gyógytestnevelés tanterem kialakítása.
Szakmai munkánkról röviden:
Célunk: az iskolai tevékenységek valamennyi területén és szintjén gyakorlatias, a tanulók önmegvalósítását szolgáló nevelő-oktató munka végzése. Olyan iskolai környezet és légkör megteremtése, amely vonzó a tanuló, a pedagógus és a támogatók köre számára.
Kiemelt feladataink:
- a középfokú intézményekbe történő továbbtanulásra való eredményes felkészítés,
- a tanulmányi munka mellett diákjaink érdeklődésének és képességeiknek megfelelő szabadidős programok nyújtása,
- lehetőséget biztosítani tanulóinknak, hogy iskolai, megyei és országos szintű tanulmányi versenyeken, pályázatokon, vetélkedőkön mutathassák meg tudásukat,
- a sport mind szélesebb körben történő megszerettetése, sportlehetőségek biztosítása, különös tekintettel a labdarúgás és kézilabda sportágakra,
- az alapfokú művészetoktatás további tanszakokkal történő bővítése, amellyel hozzájárulhatunk a város kulturális életének gazdagításához, a zenei élet települési szintű élénkítéséhez,
- az énekkar további eredményes működtetése, melynek sikeres fellépései színesítik az iskolai és városi rendezvényeket,
- tovább őrizzük és bővítjük hagyományainkat (iskolai és városi ünnepségek szervezése, Dózsa Gála, Dózsa Sportnap, a Diákönkormányzat rendezvényei: a Mi napunk, Ki a legjobb előadó, Dózsa Farsang, Társastánc- tanfolyamzáró bemutató),
- a Zöld Szív Ifjúsági Természetvédő Mozgalom hagyományainak folytatása,
- nagy figyelmet fordítunk a gyermek-és ifjúságvédelmi tevékenység hatékonyságára.
Feladataink megvalósításához fontosnak tartjuk a szülőkkel való folyamatos kapcsolattartást, hiszen a gyermekek nevelése közös feladatunk, ezért az együttműködés lehetőségeinek maximális kihasználására törekszünk.
A tagintézmény nevelőtestülete tapasztalt, nagy szakmai gyakorlattal rendelkező pedagógusokból áll, akik nyitottak, az új iránt fogékonyak, a rájuk bízott tanulókkal nagy szeretettel, türelemmel, és lelkiismeretesen foglalkoznak.